Taniej bez pośrednika ale więcej trudu? (sponsorowany)

W dzisiejszych czasach niemal na każdym kroku czyhają na nas rozmaite pułapki, polegające na tym, że sporo przepłacamy za różne rzeczy i usługi, lub płacimy za coś, za co nie powinniśmy płacić wcale. Tego, jak nie dać zarobić innym na naszej niewiedzy, uczymy się niemal nieustannie. I są to ważne lekcje, zwłaszcza, jeśli dotyczą wydawania naprawdę dużych pieniędzy.

Jednym z momentów naszego życia wymagających od nas rzetelnej wiedzy na temat ograniczania zbędnych kosztów, jest czas zakupu mieszkania. Na pewno łatwo sobie wyobrazić, że osoby po raz pierwszy kupujące mieszkanie to szczególnie atrakcyjny łup dla pośredników. Musimy wiedzieć, że kwoty, jakie pośrednicy otrzymują zarówno od kupujących mieszkanie, jak i od osób je sprzedających, są naprawdę wysokie. Śmiało możemy powiedzieć, że na takie pieniądze większość z nas musi pracować przez wiele miesięcy.

Warto też zwrócić uwagę na to, że kwota, jaką przekazujemy pośrednikowi wzrasta w przypadku, gdy mowa jest o odsetkach kredytowych.. Wiadomo też, że gdy kupujemy mieszkanie w dużym mieście, na przykład w stolicy, to na nasze nowe lokum musimy przeznaczyć naprawdę dużą kwotę. Nie sposób zatem pokusić się o stwierdzenie, że tak naprawdę dużo korzystniejszym rozwiązaniem jest po prostu kupienie mieszkania bez udziału osób, które mają nam ułatwić to zadanie. Kupienie mieszkania bez pośrednika w Warszawie to wariant szczególnie popularny wśród młodych ludzi, którzy stoją przed ważnym życiowym wyborem i chcą uniknąć błędów, za które będą musieli płacić.

W dobie internetu znalezienie mieszkania na sprzedaż nie jest trudne, również sprzedający z łatwością może dotrzeć z informacją do potencjalnego klienta. Oczywiście musimy wiedzieć, że zanim zechcemy kupić mieszkanie, które nam się spodobało, musimy skontaktować się z notariuszem. Pamiętajmy o przygotowaniu umowy przedwstępnej - dopiero po jej podpisaniu przez sprzedającego przekazujemy mu swoje pieniądze.

Powrót do wszystkich artykułów